ÖVRIGT / Speglar / Spegel 3331461
*
nr 333 1461
Spegel
rokokok-stil, H.120
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
24/10 12:05:47
1
1.000 kr
25/10 13:27:16
2
2.000 kr
25/10 14:16:30
1
1.500 kr
25/10 14:16:55
1
1.800 kr
25/10 14:17:10
1
ledande budet*
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokok-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05
-
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 333 1461
Spegel
rokokok-stil, H.120
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 2.300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 oktober 2004 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
24/10 12:05:47 | 1 | 1.000 kr |
25/10 13:27:16 | 2 | 2.000 kr |
25/10 14:16:30 | 1 | 1.500 kr |
25/10 14:16:55 | 1 | 1.800 kr |
25/10 14:17:10 | 1 | ledande budet* |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokokok-stil spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:05 -
5066 Spegel
71x38cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:19
-
5067 Spegel
Gustaviansk stil, 51x61cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:45 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:58 -
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:27